Kurs z wiedzy o teatrze i filmie także dla zdających na uczelnie teatralne i filmowe

Kurs wiedzy o teatrze i filmie
Prowadzi: Włodzimierz Taboryski

Kurs adresowany jest do osób zainteresowanych zdawaniem na wyższe uczelnie teatralne, filmowe i tam, gdzie wymagana jest od kandydatów wiedza erudycyjna na temat filmu i teatru.
Na zajęciach uczestnicy przypomną sobie/uzupełnią/poznają podstawową wiedzę z historii teatru ze wszystkich epok oraz historię i język sztuki filmowej. Z zajęć może też skorzystać każdy, kto lubi teatr i film.
Uczestnicy zapoznają się z historią rozwoju formy teatralnej oraz jej twórcami (reżyserami, aktorami, scenografami itp.) a także podstawowymi dziełami dramatycznymi i ich autorami. Zajmować się też będziemy historią filmu, językiem filmu i jego gatunkami.
Uczestnicy będą mieli dostęp do pomocy dydaktycznych. Mogą zakupić Słownik Wiedzy o Kulturze, którego autorem haseł teatralnych i filmowych był prowadzący zajęcia. Można też korzystać z elektronicznego słownika na stronie www.akademia-kultury.edu.pl / o sztukach wszelakich
Kurs dofinansowywany jest przez Społeczny Fundusz Stypendialny, dzięki czemu cena jednego spotkania (60 minut) wynosi tylko 20 zł.
Opłaty należy dokonywać z góry (przed zajęciami) gotówką w kasie ASiK lub na konto: Społeczny Fundusz Stypendialny, PKO BP nr konta: 82 10201026 00001702 0102 9834 z dopiskiem „Kurs Wotif”.

Terminy i tematy mogą ulec zmianie po konsultacji z uczestnikami. Możemy ustalić dodatkowe tematy jak też zorganizować wycieczkę do teatru zwiedzając go od kulis. That is why you need to buy blancpain replica watch.
Zajęcia rozpoczną się w październiku, w środy w godzinach 15,15-16,15.

Słuchacz może uczestniczyć we wszystkich jak też w wybranych zajęciach. Obecność na 15 spośród 24 godzin zajęć i oddanie recenzji teatralnej i filmowej zostanie potwierdzona zaświadczeniem uczestnictwa w kursie.

Lp.

Scenariusz filmowy

16.

Teatr współczesny